PSPline

Як вибрати платіжну систему або систему оплат для вебсайту

Люди віддають перевагу онлайн-шопінгу через можливість безпечно обирати й оплачувати товари навіть о 3-й годині ночі зручним способом. Згідно з даними Global Digital, практично всі інтернет-покупки здійснюються через платіжні системи. Лише продавці на дошках оголошень приймають прямі платежі на банківські картки або юридичні особи. Ба більше, платформи автоматично інтегрують системи оплати через недовіру покупців до інструкцій з ручної оплати на кшталт “Відправте ХХХ грошей на картку YYY”. Тому розглянемо процес підключення оплати на сайті, доступні види оплати та їхній функціонал. І звісно, ми допоможемо вам обрати платіжну систему, яка підходить вашому сайту.

Безкоштовна консультація

Коротко про те що таке платіжна система або система оплати

Електронна платіжна система (ЕПС) являє собою механізм, який переміщує електронні кошти з рахунку покупця на рахунок продавця без використання готівкових коштів. Наприклад, Visa і MasterCard є повноцінними платіжними системами. За наявності картки Visa, можна безпечно здійснювати переказ коштів на іншу картку Visa, незалежно від банку, який її випустив. Єдине питання, яке виникає, полягає в тому, скільки коштує провести такий переказ. З появою інтернет-торгівлі стали розвиватися й електронні платіжні системи. Відправлення товару післяплатою становить ризик для продавця, оскільки є ймовірність, що покупець не забере товар, і продавець буде змушений платити за повернення товару. Оплата товару перед його відправленням створює ризик для покупця, особливо якщо він зіткнеться з шахрайством. Електронні платіжні системи покликані врегулювати цей конфлікт. Покупець здійснює повну оплату товару, що повідомляється продавцю, даючи йому змогу безпечно відправити товар. Також формується цифровий чек, який фіксує, кому, скільки і за що покупець відправив гроші. Головна перевага для інтернет-торгівлі полягає в автоматизації процесу. Після підключення системи до сайту та налаштування магазину продавець лише обговорює деталі доставки та відправляє товар. Система автоматично формує рахунок на оплату замовлення, запитує безпечну оплату та переказує гроші на розрахунковий рахунок продавця, що є швидким і зручним способом

Кому потрібна електронна система оплати або платіжна система

Будь-який інтернет-магазин, який торгує як фізичними та цифровими товарами, так і надає послуги, потребує платіжних систем на своєму сайті. Забезпечення безпечних засобів оплати сприяє збільшенню інтересу клієнтів до покупки, оскільки:

  • Клієнт може обрати зручний для себе спосіб оплати;
  • Клієнт знає, що його платіжна інформація, наприклад, дані картки, перебуває під захистом;
  • Оплата здійснюється всього в кілька кліків без необхідності реєстрації та підтвердження особи.

Що таке платіжний шлюз у системі оплат та онлайн платіжних систем

Платіжний шлюз є окремим посередником, який керує транзакціями через одного з декількох банків-еквайєрів. Шлюз вибирає найменш завантаженого еквайєра для опрацювання платежу за звичайними банківськими методами. Шлюз оперує виключно платіжною інформацією, не маючи справи з самими грошима.

Характеристики платіжних шлюзів:

  • Забезпечують безперервну роботу. У разі проблем з одним з еквайєрів, шлюз перенаправляє транзакції через інший.
  • Підтримують різні способи оплати, включно з банківськими картками та електронними грошима від різних платіжних систем. При цьому потрібне укладення окремих угод з кожною з них.
  • Надають гнучке налаштування взаємодії з еквайєрами, що особливо цінно при великому обсязі платежів.

Що таке платіжний агрегатор у системі онлайн платежів або платіжних системах

Платіжний агрегатор являє собою ідеального посередника, який уже уклав угоди з усіма популярними електронними платіжними системами та автоматизує процес обробки платежів. Процес оплати виглядає наступним чином: агрегатор отримує дані клієнта, передає їх на обробку емітенту платіжного засобу клієнта, після чого емітент проводить оплату і переказує кошти агрегатору, який потім передає їх продавцю. Для інтернет-магазину агрегатор є найкращим способом швидкого підключення широкого спектра методів оплати. Комісія агрегатора фіксована і не залежить від обсягу продажів продавця, оскільки агрегатор оплачує комісію еквайєру від свого обороту, який може значно перевищувати оборот продавця в тисячі разів.

Особливості платіжного агрегатора:

  • Взаємодія з API доступних електронних платіжних систем здійснюється агрегатором. Продавцю потрібно лише встановити модуль агрегатора.
  • Агрегатор безпосередньо управляє грошима і платіжною інформацією клієнтів. Спочатку оплата надходить на рахунок агрегатора, який самостійно визначає момент передачі коштів продавцю. У разі виникнення проблем з боку агрегатора, продавець може бути змушений почекати.
  • Агрегатор дає змогу підключити навіть нетрадиційні способи оплати, як-от оплата через термінал, телефоном або криптовалютою.

Як працює оплата послуг через сайт

Процес роботи платіжної системи описується таким чином:

  1. Покупець обирає товари з каталогу магазину і поміщає їх у віртуальний кошик.
  2. Після натискання кнопки “Оплатити”, покупець переходить на захищену сторінку для здійснення платежу на сайті.
  3. Покупець вводить необхідну інформацію про платіж і підтверджує його.
  4. Продавець отримує повідомлення про оплату замовлення.
  5. Потім продавець зв’язується з покупцем для підтвердження деталей замовлення і способу доставки.
  6. Протягом 1-3 днів (залежно від постачальника послуг платіжної системи), оплата за замовлення надходить на розрахунковий рахунок продавця.

Це лише ті аспекти роботи, які видно як продавцю, так і покупцю. Фактично гроші проходять більш складний шлях, який залежить від типу використовуваної платіжної системи.

blank

Види платіжних систем, систем онлайн оплат та інтернет еквайринг

Еквайринг являє собою процес оплати з використанням банківської картки. Цей термін походить від англійського слова “acquire”, що означає “отримувати”. Банк, який приймає оплату, називається еквайєром або банком-одержувачем. Процес оплати має такий вигляд: термінал передає дані про оплату до процесингового центру, який зі свого боку надсилає інформацію про картку та платіжну операцію банку-еквайєру. Еквайєр передає ці дані банку-емітенту картки, який підтверджує операцію оплати і переказує необхідну суму з банківської картки покупця на розрахунковий рахунок продавця. Емітент повертає підтвердження оплати в процесинговий центр, а потім центр передає інформацію терміналу, а термінал – касі. На касі видається чек про успішну оплату, і покупець отримує товар. При використанні електронної платіжної системи на сайті процес аналогічний, за винятком того, що замість зчитування магнітної стрічки або сканування NFC-чипа необхідно ввести дані картки: її номер, дату закінчення терміну дії та CVV-код. Сервіс інтернет-еквайрингу кодує цю інформацію і передає її банку-емітенту захищеними каналами зв’язку.

Основні вимоги платіжних систем до сайту продавця

Провайдери платіжних послуг воліють співпрацювати тільки з надійними продавцями, щоб уникнути виникнення проблем. Також для успішного проходження платежів необхідно, щоб сайт продавця правильно взаємодіяв з модулями. У кожної платіжної системи є свої вимоги до сайту, але загалом усі вони зводяться до такого:

  • Наявність контенту, внутрішніх посилань і заповнених сторінок доступних для покупців;
  • Використання домену другого рівня, платного хостингу, одного доменного імені для всіх сторінок і статичного IP;
  • Вхід в особистий кабінет здійснюється через HTTPS. Також процес оформлення замовлення має бути захищений протоколом HTTPS;
  • Реквізити картки запитуються тільки на захищеній сторінці-формі;
  • На сайті має бути вказана повна інформація про компанію, включно з юридичною та фактичною адресами, а також загальний опис пропонованих товарів і послуг;
  • Товари та послуги, представлені на сайті, мають бути відповідно до законодавства;

Повинні бути вказані ціни на всі доступні товари та послуги; На сайті мають бути представлені логотипи платіжних систем, через які покупець може здійснити оплату замовлення.

Основні критерії при виборі платіжної системи або системи онлайн оплати

Після досягнення цієї ділянки тексту, ви вже знаєте, як електронні платіжні системи для інтернет-магазинів проводять перевірку сайтів потенційних клієнтів перед укладенням договору. Також клієнтам слід вивчити електронні платіжні системи перед підписанням договору.

Під час перевірки враховуються такі аспекти:

  • Географічне охоплення платіжної системи: не всі методи оплати доступні у всіх країнах, звідки можуть надходити замовлення.
  • Умови використання платіжної системи у вашій країні: наприклад, PayPal може мати обмеження на виведення коштів у певних країнах. Важливо вивчити умови виведення грошей, щоб ваш віртуальний рахунок не залишився недоступним.
  • Тип платіжної системи: дізнайтеся, які посередники обробляють реквізити і грошові кошти, щоб оцінити терміни виконання грошових переказів.
  • Комісія платіжної системи: важливо уважно вивчити всі умови, що стосуються комісій за транзакції, і порівняти їх із конкурентами.
  • Документацію про транзакції рекомендується показати юристу, оскільки можуть бути неочевидні небезпеки.
  • Технічні вимоги для підключення: документацію про технічні вимоги найкраще показати адміністратору сайту. Наприклад, для інтернет-магазину на платформі WordPress можна легко встановити плагін агрегатора, але для сайту, розробленого з нуля, потрібне кодування API, що може бути дорогим і витратним за часом.
Залиште заявку і ми з вами зв'яжемося

    ukUK